Jakie artykuły metalowe możemy kupić w hurtowni?

metalowe śrubki

Małe remonty lub poważne prace budowlane czy hydrauliczne nie zostaną wykonane bez odpowiednich materiałów oraz niezawodnych narzędzi. Warto wiedzieć, że bogate zaopatrzenie hurtowni artykułów metalowych uwzględnia różne potrzeby. Zapewniamy, że zapoznanie się z ofertą naszej firmy ułatwi wyszukanie odpowiedniego produktu. Zapraszamy do lektury wpisu.

Wszystko, co niezbędne do montażu i remontu

Prace budowlane, remontowe w domu czy w samochodzie, odnawianie mebli oraz rozmaite hobby związane z majsterkowaniem o wiele łatwiej prowadzić, gdy zgromadzimy właściwe narzędzia oraz elementy. W przypadku narzędzi warto zainwestować w niezbędny zestaw, a w przyszłości dokupować kolejne, bardziej wyspecjalizowane produkty. Natomiast w przypadku artykułów złącznych powinniśmy zaopatrzyć się we wszystkie elementy niezbędne do wykonania aktualnych robót.

Wśród oferty hurtowni artykułów metalowych znajdziemy:

  • Narzędzia – trudno bez nich wykonać choćby najprostsze czynności. Dzielimy je następujące grupy ze względu na sposób obsługi:

ręczne – ich zaletą musi być ergonomiczny kształt ułatwiający pracę i zakres użytej siły, typowe produkty to: klucze imbusowe, płaskie, oczkowe, torx. Inne, niezbędne w każdym domu i warsztacie to wkrętaki, młotki, szczypce.

elektronarzędzia – odpowiadające potrzebom profesjonalistów i hobbystów. Spośród bogatego asortymentu wymieńmy choćby wiertarko-wkrętarki, wiertarki udarowe lub bez udaru, szlifierki, pilarki itd.

pneumatyczne – zasilane sprężonym powietrzem charakteryzują się znaczną mocą, czyniąc pracę mniej męczącą. Popularne przykłady to: wkrętarki, szlifierki, nitownice, piły.

inne – pojemna i zróżnicowana grupa, gdyż znajdziemy tu zarówno klucze dynamometryczne, jak i wózki narzędziowe, przyrządy pomiarowe, ale też narzędzia niezbędne do prac przy motocyklach, samochodach, a także w ogrodach.

  • Artykuły złączne – przydatne w każdej dziedzinie. Tak, jak nazwa wskazuje, służą do zespolenia elementów podczas rozmaitych prac montażowych, a więc ich zastosowanie jest nieograniczone. Główne elementy złączne to:

śruby – najpopularniejsze części, dlatego też bardzo zróżnicowane po względem rozmiarów, materiału, z którego zostały wykonane, odporności na korodowanie, rodzaju wykończenia: z łbem czy bez. Ze względu na właściwości i wytrzymałość związane z rozciąganiem oraz granicą plastyczności są przydzielane do różnych klas.

nakrętki do śrub – drugi komponent trwałego złączenia elementów. Muszą odpowiadać parametrom śrub.

podkładki – drobne, ale ważne elementy, gdyż wzmacniają z jednej strony zespolenie, uszczelniają je, a z drugiej – chronią powierzchnię łączonych konstrukcji.

wkręty do drewna i metalu – różni je materiał, z jakiego zostały wyprodukowane oraz pokrycie warstwą ochronną. W zależności od zastosowanego materiału – odmiany stali – są rozmaicie wykorzystywane. W ofercie dostępne są wkręty samogwintujące oraz samowiercące. Swoistą odmianą są też blachowkręty stosowane do przytwierdzania blach, np. w karoserii samochodów.

nity – używane tam, gdzie nie można stosować śrub. Tworzą trwałe zespolenia, a ich montaż wymaga zastosowania specjalnych urządzeń – nitownic. Produkowane są z aluminium lub ze stali. Ich odmianę stanowią nitonakrętki wykorzystywane do powierzchni zbyt cienkich, by użyć tradycyjnych nitów.

kołki i sworznie – to kolejna grupa artykułów złącznych, tworzących połączenia kołkowe lub sworzniowe.

pręty gwintowane – uzyskuje się dzięki nim mocne i trwałe zespolenie różnych konstrukcji. Stosowane głównie w budownictwie.

opaski zaciskowe – wykorzystywane w sektorze hydraulicznym, motoryzacyjnym, energetycznym do spinania przewodów, kabli, rur itp.

kotwy – umożliwiają zespolenie różnych materiałów, np. przytwierdzenie elementów ogrodzenia do betonowego podłoża.

Powyższa lista przedstawia popularne produkty dostępne w hurtowni artykułów metalowych, ale nie wyczerpuje wszystkich możliwości. W miejscu tym znajdziemy również osprzęt do lin, materiały ścierne czy narzędzia stosowane do spawania.

Jakość i profesjonalizm według oczekiwań klienta

Wszechstronność zastosowania produktów z hurtowni artykułów metalowych sprawia, że zaopatrują się w niej przedstawiciele firm budowlano-remontowych, mechanicy, hydraulicy, domowi majsterkowicze, ale i hobbyści obojga płci lubiący samodzielnie składać mebel czy inne konstrukcje. Wszystkie grupy odbiorców oczekują, że oferowane produkty przez hurtownię będą najwyższej klasy i zgodne z surowymi normami. Wymóg ten można spełnić dzięki asortymentowi wykonanemu z materiałów najwyższej klasy, wśród których dominują rozmaite odmiany stali odznaczające się wytrzymałością. Natomiast o standardzie narzędzi świadczy uznanie, jakie zdobywają ich producenci na międzynarodowym rynku. Oferowane przez naszą hurtownię produkty i narzędzia posiadają atesty, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.